ضرورت پوشیدن لباس کار کارگران شهرداری

- Advertisement -

چرا لازم است کارگران شهرداری لباس کار بپوشند؟

قوانین مشخصی در رابطه با استفاده از پوشش ایمنی و متناسب با محیط کار وجود دارد. یکپارچگی و امکان تشخیص افراد دو دلیل بسیار ساده‌ی الزام استفاده از لباس کار مخصوص، در محل کار می‌باشند. این استاندارد برای افرادی که در شهرداری مشغول به کار هستند نیز وضع شده و لازم است تا در حین کار لباس مخصوص به تن کنند.  به طور کلی چیزی که جلوه‌ی شهر و یا محل کار را می‌تواند زیباتر کند، پوشش یکدست و آراستگی است، به همین جهت کارگران شهرداری نیز باید از لباس مختص به خودشان استفاده بکنند.

زمانی که شما از لباس کار استفاده می‌کنید، با توجه به طراحی و رنگ لباس، مشخص می‌شود که زیر نظر چه ارگانی مشغول به کار هستید.این ویژگی در رابطه با کارکنان شهرداری نیز صدق می‌کند و همین دلیلی بر لزوم پوشیدن لباس مخصوص است.

فروش لباس رفتگری

انواع لباس کارگران شهرداری و خدمات شهری کدام است؟

مدل‌های مختلفی برای پوشش افراد فعال در زمینه خدمات شهری طراحی و تولید شده است تا با توجه به شرایط آب و هوایی و محیطی انتخاب کرده و استفاده کنید. بعضی از انواع لباس کارگران شهرداری را در زیر آورده‌ایم:

 • کاپشن و شلوار( جنس پارچه ضخیم تر و مناسب فصول سرد)
 • پیراهن و شلوار(جنس پارچه سبک و خنک‌تر،مناسب فصول گرم سال)
 • لباس یک‌سره
 • جلیقه

از نظر جنس و طراحی مواردی مثل کیفیت پارچه، دوخت خوب و نوار شبرنگ با انعکاس نور خوب، نکاتیست که باید در تولید لباس خدمات شهری به آن توجه شود.

جنس این لباس ها عموما از پارچه کج‌راه، موادی و زرین پود می‌باشد. به همین دلیل امکان استفاده طولانی مدت دارند و مقاومت در برابر پارگی و نخ کش شدن نیز به واسطه متریال به کار رفته بالا می‌باشد.

سایت تجهیزات ایمنی یونکس بر این تلاش بوده است که برای تمامی سازمان ها در لیست فروشگاه خود لباس کار را ارائه دهد و شما میتوانید به صورت انلاین برای تهیه لباس کار اقدام کنید .

اگر برای تهیه لباس کار به صورت عمده و سازمانی نیز سفارش داشته باشید میتوانید از فروشگاه با قیمت مناسب تهیه بفرمایید.کافیست روی لینک خرید لباس کار کلیک کنید.

 

لباس کارگران و رفتگران شهرداری چه ویژگی باید داشته باشد؟

یکی از شغل‌های پر اهمیت در سطح شهر، قطعا خدمات شهری‌ست. نیرو های شهرداری در سراسر شهر مشغول هستند و برای افزایش سطح بهداشت شهر می‌کوشند. لباسی که این افراد به عنوان لباس کار به تن می‌کنند، لازم است که متناسب با فصل تولید شده باشد تا محدودیت کاری ایجاد نکند. برای مثال در فصل تابستان از الیاف سبک تر و در فصول سرد سال از الیافی که گرمای بیشتری را در خود نگه می‌دارند.

وجود نوار های شبرنگ از دیگر ویژگی‌های لباس خدمات شهریست. این نوار‌های شبرنگ در قسمت های مختلف لباس به کار برده می‌شود و بازتاب نور را به خوبی انجام می‌دهند. با وجود این نوار‌های شبرنگ نیرو‌های مشغول به کار در زمان تاریکی هوا به خوبی در نور ماشین‌ها دیده می‌شوند تا از بروز حادثه در خیابان‌ها جلوگیری شود. علاوه بر موارد گفته شده لباس‌های متناسب با خدمات شهری لازم است که قابلیت شست و شو بالایی داشته و در برابر آب ‌کشی مداوم ، مقاومت خوبی داشته باشند.

خرید لباس رفتگری

چرا لباس کارگران شهرداری باید شبرنگ باشد؟

حفظ امنیت جانی در تمامی مشاغل اولویت است، هر ابزار یا پوششی که استفاده می‌کنید باید در بالابردن امنیت شما کارآمد باشد. علت شبرنگ بودن دست کم بخشی از لباس‌های مختص به شهرداری  و نیروی خدمات شهری نیز دقیقا همین موضوع است.

با کلیک روی لینک میتوانید در بلاگ چرا لباس کارگران شهرداری سبز روشن است به صورت جامع دلایل انتخاب رنگ را مطالعه کنید.

استفاده از لباس‌های تیره یا یک رنگ و بدون هیچ محرکی که چشم و ذهن را آگاه کند، مناسب برای کار و فعالیت در تاریکی نیست و ممکن است موجب بروز حادثه شود. از این رو نوار‌های شبرنگ در لباس به کار برده می‌شود تا همچون علامت هشدار عمل کرده و در تاریکی جان کارکنان شهرداری را حفظ و امنیت‌شان را افزایش دهد.

نحوه شست و شو لباس خدمات شهری به چه صورت است؟

نظافت و شست وشو لباس کار از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است چرا که علاوه بر حفظ بهداشت شخصی سبب جلوگیری از بروز بیماری‌های مختلف می‌شود.

تفاوتی نمی‌کند که شغل شما چه باشد و لباس کار شما از چه جنسی تولید شده باشد، در هر صورت توجه به بهداشت اولویت دارد.

در رابطه با نحوه شست و شو لباس کار به موارد زیر توجه کنید:

 1. در صورت وجود دستور العمل شست و شو، آن را به خوبی مطالعه کنید
 2. پیش از اقدام به شستن لباس، زیپ‌های لباس را بسته و آن را پشت و رو کنید.
 3. شست و شو از داخل لباس بسیار مهم است، چراکه در صورت سایش و یا شستن غیر اصولی و مداوم ممکن است رنگ شبرنگ نوار‌ها از بین برود. پس در شستن این قسمت‌ها دقت بیشتری به خرج دهید.
 4. لباس کار خود را به همراه لباس‌های دیگر داخل ماشین لباسشویی نیندازید، چراکه ممکن است آلودگی ها وارد الیافشان شده و سلامتی شما را به خطر بیاندازد، ترجیحا به شکل جدا بشویید.
 5. از شوینده های خیلی قوی و خورنده استفاده نکنید.
 6. دمای آب را بین ۳۰ تا ۴۰ درجه نگه دارید.
 7. بعد از اتمام عملیات شست و شو، آن را در محیط باز گذاشته تا با جریان هوا به خوبی خشک شود.

هنگام خرید لباس خدمات شهری و شهرداری به چه موضوعی دقت کنیم؟

 • توجه به سایز مناسب: لازم است تا در لباس کار خود احساس راحتی داشته باشید، به همین جهت سایز درست را انتخاب کنید.
 • توجه به کیفیت پارچه: ماندگاری لباس و مقاومت آن را در نظر داشته باشید.
 • توجه به نوع دوخت و طراحی: متناسب با فصل، از بین مدل ‌های نام برده شده انتخاب کنید.

نتیجه گیری

در این مطلب تلاش کردیم ضرورت و اهمیت پوشیدن لباس کار مخصوص برای کارگران شهرداری را توضیح دهیم و علاوه برآن برای خرید مطمئن و عمده لباس کار شما را راهنمایی کنیم .

برای خرید انواع لباس کار ها از جمله لباس های کارگران شهرداری ، مهندسین شهرداری و تجهیزات ایمنی فردی دیگر  کافیست به سایت فروشگاهی تجهیزات ایمنی یونکس مراجعه کنید.

۵/۵ - (۱ امتیاز)
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.