معرفی انواع چکمه پلاستیکی ایمنی

- Advertisement -

برای اینکه فشار کمتری به ستون فقرات و کمر انسان وارد شود، باید هنگام کار از بهترین نمونه ‎های کفش ایمنی و انواع چکمه ایمنی استفاده کرد. در سایت یونکس ضمن بررسی قیمت‎ ها، امکان خرید آنلاین انواع چکمه پلاستیکی ایمنی فراهم شده است.

در این مقاله در مورد بهترین مارک چکمه پلاستیکی و ضرورت و محل استفاده از این چکمه‌ ها برای شما اطلاعاتی را جمع‌آوری کرده‌ ایم.  لطفا تا پایان مقاله ما را همراهی کنید.

چکمه ایمنی چیست؟

قبل از این‎که سراغ انواع چکمه پلاستیکی ایمنی برویم بهتر است بدانیم چکمه پلاستیکی ایمنی چیست:  از چکمه ایمنی که نسبت به کفش ایمنی بزرگتر است، برای محافظت از پاها استفاده می‎ شود، در بعضی از مشاغل استفاده از این چکمه‎ ها ضرورت دارد.

برای مثال کسانی که در مزرعه کار می‎ کنند استفاده از این چکمه‎ ها می‎ تواند مانع رسیدن آب به پاهای آن‎ها شود. کاربرد دیگر استفاده از چکمه پلاستیکی ایمنی جلوگیری از خطرات مواد شیمیایی مثل اسید، جوهر و همچنین روغن است.

چکمه پلاستیکی ایمنی

انواع چکمه پلاستیکی ایمنی

چکمه پلاستیکی انواع مختلفی دارد که در ادامه ضمن معرفی، مختصری هم درباره آن‎ها توضیح خواهیم داد.

چکمه پلاستیکی عایق برق

برقکاری همیشه از مشاغل پر خطر محسوب می‎ شود و صدمه دیدن در این شغل زیاد اتفاق می‎ افتد. برای این که از این صدمات جلوگیری کنیم،  باید همواره مجهز به لوازم ایمنی مناسب این شغل باشیم.  چکمه پلاستیکی عایق برق یکی از این لوازم است که استفاده از آن برای برقکاران ضرورت دارد.

این چکمه به دلیل عایق بودن در برابر برق، از پاها محافظت می‎ کند. همچنین در تولید این چکمه از مواد اولیه‎ ای استفاده می‎ شود که سبک باشد، تا در حین انجام کار طولانی، باعث خستگی پاها نشود.

چکمه پلاستیکی ضد اسید

چکمه پلاستیکی ایمنی علاوه بر ضد آب بودن در برابر اسید نیز مقاوم است. مقاومت این چکمه ایمنی در برابر مواد اسیدی بسیار بالا بوده و از پای شما محافظت می‎ کند. همچنین جنس چکمه پلاستیکی ایمنی باعث می‎ شود در برابر مواد تغییر شکل ندهد.

چکمه ایمنی بلند   PVC

این محصول با بدنه‎ ای از جنس پی‎ وی‎ سی تولید می‎ شود که باعث انعطاف‎ پذیری خاصی می‎ شود، این امر کمک می‎کند تا شخص به راحتی گام بردارد و هنگام کار، فعالیت خود را راحت انجام دهد. در محیط‎ هایی که امکان برخورد اشیا در آن زیاد است بیشترین استفاده از این چکمه صورت می‎گیرد.  چکمه PVC یکی از مقاوم ‎ترین و پرکاربردترین چکمه ‎های ایمنی به حساب می‎ آید.

چکمه ضد اسید و روغن

استفاده از تجهیزات ایمنی مدرن به ارتقا سطح ایمنی کارگاه‎ ها و محیط ‎های کاری و صنعتی کمک می‎ کند. چکمه لاستیکی یکی از انواع چکمه ‎های ایمنی است که مقاوم در برابر اسید و روغن است.

چکمه ضد اسید و روغن نه تنها در برابر اسید مقاوم است و تغییر شکل نمی‎ دهد، بلکه در محیط‎ های روغنی نیز از لیز خوردگی فرد جلوگیری می‎کند و کثیف و روغنی نخواهد شد.

در پنجه این چکمه لاستیکی ورق ه‎ای فولادی وجود دارد که در برابر سقوط اشیا و ضربه شدید محافظ پای فرد است.

با توجه به تنوع بالای چکمه پلاستیکی ایمنی و تولیدکنندگان زیادی که در این حوزه فعال هستند و همچنین کاربردهای متفاوت این چکمه‎ ها، نمی‎ توان قیمت واحدی برای آن تعریف کرد. مثلا قیمت چکمه ایمنی پلاستیکی با چکمه پلاستیکی ضد اسید فرق می‎کند.

در سایت یونکس شما می‎توانید قیمت‎ ها را بررسی کنید و اطلاعات لازم درباره کالای مورد نظرتان را مطالعه کنید و به راحتی بهترین مارک چکمه پلاستیکی را به صورت آنلاین خریداری کنید.

انواع چکمه پلاستیکی ایمنی

ضرورت استفاده از چکمه پلاستیکی ایمنی

جنس کفه در چکمه‎ های پلاستیکی از شما در برابر هر گونه ماده شیمیایی، ضربه و یا برق‎ گرفتگی محافظت می‎کند. کفی این چکمه‎ ها از نوع pvc یا پلی وینیل کلراید است که امروزه در بسیاری از مواد پلاستیکی از ‎آن استفاده می ‎شود.

مقاله پیشنهادی: راهنمای کامل خرید چکمه باغبانی

به دلیل نفوذ ناپذیر بودن پی‎ وی‎ سی در برابر رطوبت با پوشیدن این چکمه به راحتی می ‎توانید پای خود را داخل آب بگذارید. نکته دیگر درباره ضرورت استفاده از چکمه پلاستیکی ایمنی این است که پوشیدن چکمه مناسب و ایمن به مقدار زیادی محافظت از پاهای شما را تضمین خواهد کرد و از خطراتی مثل لیز خوردن یا برخورد پا با اشیا تیز و برنده و یا افتادن اشیا روی پای کارکنان جلوگیری می ‎کند. به طور کلی استفاده از چکمه پلاستیکی ایمنی مناسب، باعث افزایش بازده کارکنان و کاهش خطرات محیط کار می ‎شود.

محل استفاده چکمه پلاستیکی ایمنی

چکمه‎ های پلاستیکی ایمنی انواع گوناگونی دارند که پیشتر درباره آن توضیح دادیم. بر اساس نوع چکمه محل استفاده چکمه پلاستیکی ایمنی نیز متفاوت است.

به طور کلی انواع این چکمه‎ ها را در محیط ‎های مختلفی از جمله استخرها، قالی‎شویی‎ ها، هنگام بتن‎ ریزی، مشاغلی مثل کشاورزی و باغداری و یا کسانی که با برق یا مواد شیمیایی، اسید، جوهر و روغن و امثال این‎ها سر و کار دارند، استفاده می‎ کنند.

سخن نهایی

چکمه‎ های ایمنی باعث می‎ شوند فشار کمتری به ستون فقرات و کمر وارد شود.  همچنین از خطرات زیادی در محیط‎ های کاری جلوگیری می‎ کنند.  با پوشیدن چکمه پلاستیکی ایمنی از رطوبت آب، خطر برق ‎گرفتگی، خطر برخورد پا با اشیا تیز و برنده، لیز خوردن در محیط‎ های روغنی و خطرات مواد اسیدی در امان خواهید بود.

سایت یونکس با امکان بررسی قیمت و اطلاعات درباره کالای مورد نظر، راهی ساده و سریع برای خرید آنلاین انواع چکمه پلاستیکی ایمنی است. در این مقاله درباره بهترین مارک چکمه پلاستیکی و محل و ضرورت استفاده از آن اطلاعاتی را در اختیار شما قرار دادیم.

Rate this post
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.