راهنمای انتخاب و خرید کفش ایمنی مناسب جوشکاری

- Advertisement -

لباس ایمنی جوشکاری، کفش ایمنی مناسب جوشکاری و عینک جوشکاری از انواع ابزارهای ایمنی هستند که جوشکاران ملزم به استفاده از آنها خواهند بود. چرا که با استفاده از این ابزارها جوشکاران از خطراتی که در محیط کاری آنها را تهدید می‌کند در امان خواهند بود.
با اینکه استفاده از تمامی ابزارهای ایمنی در محیط کاری الزامی است اما استفاده از کفش ایمنی مخصوص جوشکاری از اهمیت بیشتری نسبت به دیگر ابزارها برخوردار خواهد بود. با در نظر داشتن این نکته می‌توان حدس زد که پاها نسبت به دیگر اعضاء در معرض خطر بیشتری هستند. از این رو در ادامه به معرفی و بررسی انواع مختلف کفش‌های ایمنی مناسب جوشکاری خواهیم پرداخت.

چرا باید از کفش ایمنی مناسب جوشکاری استفاده کنیم؟

همانطور که بیان کردیم پاها نسبت به دیگر اعضاء بدن در معرض خطر و تهدیدات بیشتری هستند. از این رو محافظت از آنها باید در الویت افراد قرار گیرد. در محیط کاری جوشکاری خطرات فراوانی افراد را تهدید می‌کند. برخی از این تهدیدها شامل احتمال سقوط اشیاء نوک تیز، حرارت و تکه جوش‌ها خواهد بود. این به آن معنی است که افراد باید از کفشی استفاده کنند که از آنها در برابر این خطرات محافظت نماید.

استفاده از کفش ایمنی مناسب جوشکاری باعث جلوگیری از سوختگی پا می‌شود.
برای انتخاب کفش مناسب افراد باید از ویژگی‌های مهم کفش‌ها و تهدیدات محیط کاری خود آگاهی کامل داشته باشند. از این رو باید بدانیم که برای تولید کفش ایمنی مناسب جوشکاری از مواد مختلفی استفاده می‌شود که سبب ایجاد ویژگی‌های منحصر به فردی در این کفش‌ها شده است. برای آشنایی با این ویژگی‌ها در ادامه به معرفی و بررسی این ویژگی‌های مهم در کفش ایمنی مناسب جوشکاری خواهیم پرداخت.

مهم‌ترین ویژگی‌های کفش ایمنی مخصوص جوشکاری چیست؟

برای تولید این نوع کفش‌ها باید از مواد اولیه بسیار مرغوب استفاده شود، چرا که این کفش‌ها باید در برابر پرش براده‌های آهن که اغلب دمای بسیار بالایی دارند مقاوم باشند. از این رو در تولید کفش ایمنی مناسب جوشکاری از سرپنجه‌های از جنس فولاد بهره گرفته می‌شود.
فولاد نه تنها از پا در برابر براده‌های آهن و تکه جوش‌ها محافظت می‌کند بلکه می‌تواند از آسیب دیدن پاها بر اثر سقوط اشیاء نوک تیز نیز جلوگیری نماید. نکته حائز اهمیت و بسیار مهم درباره این کفش زیره به کار رفته برای تولید آن است. زیره‌های کفش ایمنی مخصوص جوشکاری باید از از جنسی باشد که در برابر لغزش مقاومت مناسبی از خود نشان دهد. از طرفی دیگر زیره نباید به راحتی با حرارت تغییر شکل دهد.

استفاده از کفش ایمنی مناسب جوشکاری در حفظ ایمنی بسیار اهمیت دارد.
مهم‌ترین نکته‌ای که باید درباره کفش ایمنی مناسب جوشکاری بدانیم طراحی آن است. این کفش‌ها باید طوری طراحی شوند که افراد در طی ساعات کاری خود دچار خستگی نشوند. البته اگر در طراحی کفش ایمنی نقصی وجود داشته باشد، این نقض به شکل کمر درد در کارکنان بروز پیدا خواهد کرد.
با در نظر داشتن تمام این اوصاف استفاده از کفش ایمنی مناسب و استاندارد سبب حفاظت از سلامت افراد خواهد شد.

معرفی بهترین کفش‌های ایمنی جوشکاری

شرکت‌های فراوانی مشغول به تولید لوازم ایمنی هستند. با این حال نکته بسیار مهم که سبب ایجاد تفاوت در این شرکت‌ها می‌شود، کیفیت محصولات آنها است. از این رو برای اینکه بتوانیم به راحتی کیفیت محصولات مختلف را مورد سنجش قرار دهیم. در ادامه به معرفی و بررسی بهترین شرکت‌های تولید کننده کفش ایمنی با کیفیت مناسب خواهیم پرداخت.

کفش ایمنی پای آرا

پای آرا یکی از قدیمی‌ترین برندهای تولید کننده کفش ایمنی است. محصولات این برند از کیفیت مناسبی برخوردار هستند و ارزش خرید بالایی دارند. این برند تبریزی ۶۰ ساله است و از زمان تاسیس این شرکت سعی دارد با استفاده از بهترین مواد اولیه و بروزترین تجهیزات، بهترین کفش‌های ایمنی بازار ایران را طراحی، تولید و به بازار عرضه کند.

کفش ایمنی ارک

کفش ارک یکی دیگر از با سابقه‌ترین برندهای بازار ایران است. این برند ۵۶ سال قدمت دارد. ارک سعی دارد با استفاده از ابزارهایی نوین و مواد اولیه‌ای مناسب بازار کفش ایمنی ایران را تصاحب کند. کفش‌های ایمنی مخصوص جوشکاری این شرکت نیز یکی از محبوب‌ترین محصولات بازار ایران است.
نکته‌ای که باید درباره این برند بدانیم این خواهد بود که محصولات این برند از استاندرادهای جهانی و بین‌المللی پیروی می‌کنند. از این رو با اطمینان می‌توان گفت که کفش‌های ایمنی ارک از لحاظ کارایی و کاربرد در سطح بازارهای جهانی هستند.

کفش ایمنی کاوه

کفش کاوه یکی دیگر از برندهای تبریزی است که در محصولاتی در سطح جهانی تولید می‌کند. کفش‌های ایمنی کاوه با پیروی از استانداردهای روز دنیا به عنوان یکی از محبوب‌ترین و مقاوم‌ترین کفش‌های ایمنی بازار شناخته می‌شوند. نکته بسیار جالب و حائز اهمیت درباره محصولات این برند، ضمانت نامه دوازده ماهه آنها است. به بیان دیگر هنگامی که شما کفش ایمنی از برند کاوه را خریداری می‌کنید تا یک سال بعد می‌توانید از خدمات پس از فروش آن استفاده کنید.

کفش ایمنی یحیی

برند یحیی تشکیل شده از جوان‌ترین متخصصان در زمینه کفش‌های ایمنی است. با این حال محصولات این برند توانایی رقابت با سابقه‌دارترین برندهای بازار را دارد. این به آن معنی است که این شرکت سعی کرده با استفاده از بروزترین ابزارها و تجهیزات همچنین مرغوب‌ترین مواد اولیه، بهترین کفش ایمنی ممکن را تولید کند.

یک شخص که با استفاده از دستکش و کفش کار مناسب جوشکاری در حال کار است.

کفش ایمنی پای افزار

پای افزار یکی دیگر از برندهای محبوب در بازار ایران است. محصولات این برند از کیفیت مناسبی برخوردار هستند. از این رو به راحتی توانسته‌اند درصد زیادی از فروش کل بازار را به نام خود ثبت کنند.

نکاتی که باید هنگام انتخاب و خرید کفش ایمنی مناسب جوشکاری بدانید!

برای خرید بهترین کفش ایمنی مخصوص جوشکاری باید به نکات فراوانی توجه داشته باشید، برخی از این نکات شامل سایز و اندازه همچنین جنس و وزن خواهد شد. هنگامی که تصمیم به خرید یک کفش ایمنی مخصوص جوشکاری دارید باید کفشی را خریداری کنید که فیت پا شما باشد. این به آن معنی خواهد بود که کفش در پا شما لق نزند یا طوری به پای شما فشار وارد نکند که پا دچار جراحت شود.
اگر افراد از کفش ایمنی مناسب سایز خود استفاده نکنند در طول ساعات کاری دچار خستگی و فرسودگی کاری خواهند شد. نکته دیگری که باید قبل از خرید کفش ایمنی بدانیم، جنس آنها است. کفش ایمنی مناسب جوشکاری باید از موادی تولید شده باشد که در برابر حرارت مقاومت مناسبی از خود نشان دهد. معمولاً برای تولید کفش ایمنی جوشکاری از چرم بهره خواهند گرفت. چرم مقاومت مناسبی در برابر گرما و حرارت دارد.
اما مهم‌ترین نکته‌ای که باید قبل از خرید کفش ایمنی به آن آگاه باشیم، خطراتی است که افراد را در محیط کاری تهدید می‌کند. شما با در نظر داشتن تهدیدات محیط کاری خود می‌توانید به راحتی کفش ایمنی مناسب خود را انتخاب و آن را خریداری نمایید.

کلام آخر

پاها همواره در معرض تهدیدات محیط کاری قرار خواهند داشت. از این رو محافظت از آنها تبدیل به امری ضروری شده است. کفش ایمنی مناسب جوشکاری یکی از ابزارهای ایمنی خواهد بود که از پاها در برابر تهدیدات مختلف محافظت می‌کند.
شما می‌توانید برای خرید کفش ایمنی مخصوص جوشکاری به سایت فروشگاهی یونکس مراجعه کنید. یونکس دارای آرشیوی از اطلاعات درباره انواع ابزارهای ایمنی است. این به آن معنی خواهد بود که شما می‌توانید پس از انجام بررسی‌های لازم و مقایسه محصولات، به سادگی چند کلیک ابزار مورد نظر خود را انتخاب و آن را خریداری نمایید.

 

 

۵/۵ - (۲ امتیاز)
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.