معرفی ۶ نمونه دستکش مناسب کار با تینر و بنزین

- Advertisement -

برخورد پوست با انواع مواد حلال مانند بنزین یا تینر می تواند سبب آسیب رساندن به بافت پوست افراد شود. از این رو توصیه می شود هنگام کار با تینر یا بنزین افراد جانب احتیاط را رعایت کنند. برای پیشگیری از آسیب بهتر است از دستکش مناسب کار با تینر یا دستکش مناسب برای کار با بنزین استفاده نمایید.
اگر شما هم پس از انجام وظیفه خود در محیط کاری، روی پوست خودتان اثری از التهاب، خارش، قرمزی، ترک یا شکاف را مشاهده می‌کنید، دچار آسیب شده‌اید. این چنین آسیب ممکن است تنها روی دست‌ها یا روی کل بدن پدیدار شوند. با این اوصاف در ادامه به معرفی و بررسی انواع دستکش مناسب کار با تینر و دستکش مناسب برای کار با بنزین خواهیم پرداخت تا با استفاده از آنها با چنین آسیب‌هایی مبارزه کنیم.

مضرات تینر و بنزین برای پوست چیست؟

استفاده مداوم از بنزین یا تینر بدون ابزارهای ایمنی می‌تواند سبب آسیب‌های فراوانی شود. برخی از این آسیب‌ها مانند خشکی پوست خواهد بود که راه حلی ساده دارد. افراد می توانند با استفاده از کرم‌های مرطوب کننده از چنین آسیبی جلوگیری کنند.
اما اگر همچنان افراد جانب احتیاط را در محیط شغلی خود رعایت نکنند، این آسیبها می‌تواند سبب پوسته پوسته شدن دست و از بین رفتن لایه‌ای از پوست دست شود. توجه داشته باشید که اگر با موادی قوی سر و کار دارید امکان آسیب رسیدن به اجزاء داخلی بدن نیز وجود دارد.

اهمیت استفاده از دستکش مناسب کار با بنزین و تینر
اما اگر از آسیب‌های پوستی که کار با تینر یا بنزین به افراد یا کارکنان وارد می‌کند بگذریم، باید بدانیم که تنفس در کنار این چنین موادی می‌تواند به ریه‌های افراد نیز آسیب برساند. احتمالاً بوی بنزین برای شما نیز خوشایند باشد، اما اگر در کنار بنزین تنفس کنید ممکن است دچار تنگی نفس شوید.

مقاله پیشنهادی: مقاوم‌ترین مدل‌های دستکش کار کدام هستند؟

چرا باید از دستکش مناسب برای کار با بنزین یا تینر استفاده کنیم؟

همانطور که بیان کردیم استفاده از بنزین یا تینر در محیط کاری مضرات فراوانی دارد. از آسیب‌های پوستی گرفته تا آسیب ریه. از این رو متخصصان توصیه می‌کنند که هنگام کار با چنین موادی از دستکش مناسب کار با تینر یا دستکش مناسب برای کار با بنزین استفاده کنید.
استفاده از این دستکش‌ها می‌تواند از افراد در برابر آسیب‌های پوستی، التهاب، قرمزی و ترک در اندام‌های بدن جلوگیری کند. پیشنهاد می‌شود که افراد برای اینکه از ایجاد مشکلات ریه جلوگیری کنند، از ماسک‌های مناسب نیز استفاده نمایند.

معرفی ۶ نمونه دستکش مناسب کار با تینر و بنزین

خرید دستکش مناسب کار با تینر یا بنزین می‌تواند تبدیل به یکی از سخت‌ترین تصمیماتی شود که افراد در طول زندگی خود خواهند گرفت. در ادامه برای ساده شدن این تصمیم به معرفی و بررسی بهترین دستکش‌های مناسب برای کار با بنزین یا تینر خواهیم پرداخت.

چرا باید از دستکش مناسب کار با بنزین استفاده کنیم؟

دستکش ضد حلال spc

یکی از دستکش‌هایی که افراد می‌توانند از آن حین انجام وظیفه در محیط کاری خود استفاده کنند، این نوع دستکش است. این دستکش کار وزنی ۷۵ گرمی دارد. جنس رویه و کفی آن از نیتریل بوده که آن را در برابر انواع حلال مقاوم می‌سازد. این دستکش ساق بلندی دارد. شما می‌توانید با خرید این محصول از آن در محیط کاری چون صنایع شیمیایی، پالایشگاه نفت، صنایع تولید مواد غذایی، صنایع رنگ و چاپ و خودروسازی بهره ببرید.

دستکش ضد حلال نیتریلی nastah

همانطور که از نام این مدل از دستکش پیدا است، این دستکش از رویه و کفی نیتریلی بهره می‌برد که آن را در برابر انواع حلال مقاوم خواهد ساخت. ساق این محصول بلند است و وزنی ۸۰ گرمی دارد. افراد با خرید این محصول می‌توانند از آن در محیط‌های کاری چون خودروسازی، صنایع شیمیایی، صنایع رنگ و چاپ، صنایع تولید مواد غذایی و پالایشگاه‌های نفتی بهره ببرند.

دستکش ضد حلال ۳۷-۶۹۵ Ansell Solvexs

یکی دیگر از بهترین دستکش‌های ضد حلال بازار ایران این مدل از دستکش است. این دستکش برای آن که مقاومت مناسبی در برابر انواع حلال داشته باشد، از رویه و کفی نیتریلی بهره می‌برد. این محصول ساق بلندی دارد با این حال وزن آن حدود ۷۵ گرم خواهد بود. شما می‌توانید با خرید این محصول از آن در محیط کاری مانند انواع کارخانه‌ها، صنایع خودروسازی، باطری‌سازی، پتروشیمی، و صنایع نفت و گاز استفاده کنید.

دستکش ضد حلال Ansell Hycron

این دستکش مناسب کار با تینر یا بنزین، از نیتریل ساخته شده است. نکته قابل توجه درباره این دستکش وزن آن خواهد بود. وزن این دستکش حدود ۱۳۵ گرم است. شما می‌توانید از این دستکش در محیط‌های کاری مختلفی نظیر پتروشیمی، باطریسازی، خودروسازی، صنایع تولید مواد غذایی و صنایع رنگ و چاپ بهره برد.

دستکش ضد حلال Haili NT NBR-TK

این دستکش ۹۰ گرمی در برابر انواع مایعات شیمیایی و قطعات تیز و برنده مقاومت مناسبی خواهد داشت. با توجه به این موضوع افراد می‌توانند از آن در محیط‌های کاری چون بیمارستان، سردخانه، صنایع خودروسازی و صنایع رنگ و چاپ از آن بهره ببرند. همچنین باید بدانید که جنس کفه و رویه این دستکش از نیتریل خواهد بود.

پوشیدن دستکش مناسب کار با بنزین و تینر می‌تواند به ایمنی افراد کمک کند.

دستکش ضد حلال نیتریلی ۴۹۱ Mapa

این دستکش مناسب کار با تینر یا بنزین، یکی از محبوب‌ترین دستکش‌های ضد حلال بازار است. این دستکش ساق بلندی دارد. شما می‌توانید پس از خرید این دستکش از آن در محیط مختلف کاری مانند صنایع پتروشیمی، صنایع تولید مواد غذایی، صنایع رنگ و چاپ و صنایع خودروسازی استفاده کنید.

مقاله پیشنهادی: نکات مهم برای انتخاب دستکش ایمنی

نکات ایمنی هنگام استفاده از دستکش ایمنی مناسب کار با تینر و بنزین

برای استفاده از تینر یا بنزین باید از دستکش‌های استفاده شود که در برابر خورندگی مقاوم باشند. این دستکش‌ها باید فیت دست افراد یا کارکنان خریداری شود. نکته حائز اهمیتی که باید آن را در نظر داشته باشید، ساق دستکش است.
پیشنهاد می‌شود دستکشی را خریداری کنید که ساق بلندی داشته باشد، ساق بلند ناحیه بیشتری از دست افراد را می‌پوشاند. از این رو ناحیه بیشتری تحت حفاظت قرار می‌گیرد. دستکش‌ها نباید پاره یا نخ نما شده باشند. در این صورت احتمال برخورد تینر یا بنزین با پوست دست بیشتر خواهد شد.
اگر شما هم با تینر یا بنزین در شغل خود سر و کار دارید، بهتر است از ماسک‌های مناسب نیز بهره ببرید. چرا که تنفس کنار چنین موادی می‌تواند به ریه افراد صدمه وارد کند. نکته حائز اهمیتی که باید راجع به محیط کاری خود به آن توجه داشته باشید، جریان هوا است. بهتر خواهد بود در محیط کاری خود از هواکش‌های قوی استفاده نمایید.

کلام آخر

دستکش مناسب برای کار با بنزین و تینر از پوست دست افراد در برابر صدمات بنزین و تینر محافظت می‌کند. پیشنهاد متخصصان این حوزه آن است که حتما افراد از دستکش مناسب کار با تینر یا بنزین در طول ساعات کاری خود استفاده کنند. دستکش مناسب برای کار با بنزین از تمام آسیب‌های احتمالی جلوگیری خواهد کرد. همچنین بهتر است هنگام کار با تینر یا بنزین از ماسک محافظ نیز بهره ببرید تا آسیبی به ریه شما وارد نشود.
نکته حائز اهمیت آن است که شما می‌توانید برای مطالعه در مورد انواع دستکش‌های ضد حلال یا مقاوم در برابر تینر و بنزین به سایت یونکس مراجعه کنید و پس از انجام بررسی‌های لازم و مقایسه محصولات، ابزار مورد نظر خود را به سادگی چند کلیک انتخاب و خریداری کنید.

 

Rate this post
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.