راهنمای انتخاب بهترین دستکش ضد اسید

- Advertisement -

اسیدها موادی با ویژگی خورندگی بالایی هستند. افرادی که در محیط کاری خود با مواد اسیدی سر و کار دارند، قطعاً آگاه هستند که استفاده از دستکش کار مناسب چقدر در حفظ سلامت افراد یا کارکنان تأثیر گذار است. با این حال انتخاب بهترین دستکش ضد اسید کاری بسیار ساده نخواهد بود. چرا که برای تولید دستکش مناسب کار با اسید از مواد مختلفی استفاده خواهد شد.

هر یک از این مواد ویژگی خاصی را به دستکش مخصوص کار با اسید می بخشد. از این رو افراد باید قبل از اقدام به خرید دستکش از انواع ویژگی‌های منحصر به فرد آنها اطلاع داشته باشند. در ادامه به معرفی و بررسی این دستکش‌ها خواهیم پرداخت.

کاربرد دستکش ضد اسید چیست؟

دستکش‌های ضد اسید یکی از کاربردی‌ترین ابزارهایی هستند که تولید و روانه بازار می‌شوند. از این رو می‌توان گفت که دستکش‌ها در تمامی صنایعی که افراد در آن با اسید سر و کار دارند، کاربرد خواهند داشت. از این دستکش‌ها می‌توان در کارخانه‌ها یا کارگاه‌های صنعتی استفاده کرد. یکی دیگر از کاربردهای دستکش ضد اسید، استفاده از آنها در معدن است. برخی دیگر از کاربردهای این دستکش‌ها شامل صنایع نفت و گار، پتروشیمی، صنایع فلزی، ذوب فلزات، آبکاری، مراکز تعمیراتی، صنایع رنگرزی و صنایع صنعتی خواهد بود. با این اوصاف می‌توان گفت این دستکش‌ها مقاومت مناسبی در مشاغل سنگین و سبک دارند.

اهمیت استفاده از دستکش ضد اسید

معرفی شش نمونه از بهترین دستکش‌های ضد اسید بازار!

از آن جایی که انتخاب بهترین دستکش ضد اسید می‌تواند تبدیل به یکی از سخت‌ترین تصمیمات زندگی هر فرد شود، در ادامه به معرفی و بررسی برخی از بهترین دستکش‌های بازار خواهیم پرداخت. با توجه به این دستکش‌ها شما می‌توانید با در نظر داشتن تهدیدات محیطی شغل خود، دستکش مورد نظر خود را راحت‌تر از قبل انتخاب کنید.

مقاله پیشنهادی: نکات مهم برای انتخاب دستکش ایمنی

دستکش ضد اسید یونکس:

یکی از بهترین دستکش‌های ضد اسید، دستکش یونکس است. این دستکش از رویه و کفی با جنس لاتکس تولید میشود. از این رو در برابر انواع اسیدها مقاومت مناسبی خواهد داشت. این مدل از دستکش‌های یونکس دارای ساق کوتاه است. دستکش یونکس وزنی ۱۳۰ گرمی دارد. شما می‌توانید با خرید این مدل از دستکش‌های ضد اسید از آن در محیط‌های کاری چون ساختمان‌سازی، بنایی، باغبانی و آبکاری نیز استفاده کنید.

دستکش ضد اسید Edge Ansell:

این دستکش ۲۵۰ گرمی با ساق‌های بلند تولید می‌شود. از این رو می‌تواند ناحیه بیشتری از دست را تحت محافظت خود قرار دهد. برای تولید کف و رویه این دستکش از لاتکس استفاده شده تا در برابر انواع حلال مقاوم باشد. افراد با خرید این دستکش می‌توانند از آن در محیط کاری مانند صنایع شیمیایی، پالایشگاه‌های نفت، صنایع مواد غذایی، صنایع رنگ و چاپ و صنایع خودروسازی استفاده کرد.

ضرورت استفاده از لباس و دستکش ضد اسید هنگام کار با مواد سمی و اسیدی.

دستکش ضد اسید Kosta 4121:

این دستکش مخصوص کار با اسید وزنی ۲۳۰ گرمی دارد. در تولید این دستکش از لاتکس استفاده شده تا در برابر انواع اسید و خورنده مقاوم باشد. افرادی که این دستکش را خریداری کرده‌اند می‌توانند از آن در محیط‌هایی چون صنایع نفت و گار، صنایع مواد غذایی، صنایع رنگ و چاپ و صنایع خودروسازی بهره ببرند.

دستکش ضد اسید Uvex Rubiflex 5:

این دستکش یکی از محبوب‌ترین دستکش‌های بازار ایران است. نکته جالب و حائز اهمیت درباره این دستکش وزن آن خواهد بود. وزن این محصول حدود ۳۲۰ گرم است. با این حال افراد هنگام استفاده از آن دچار خستگی نمی‌شوند. این دستکش از جنس لاتکس بوده و در برابر انواع اسید و خورنده مقاومت مناسبی دارد. همچنین این دستکش در صنایع خودروسازی، صنایع رنگ و چاپ، صنایع تولید مواد غذایی و صنایع پتروشیمی کاربرد دارد.

دستکش ضد اسید Actifresh Prosafety:

این دستکش نیز مانند محصول قبل وزنی ۳۲۰ گرمی دارد. برای تولید این دستکش از لاتکس استفاده شده که سبب میشود این ابزار در برابر انواع اسید و حلال مقاومت مناسبی داشته باشد. از این دستکش می‌توانید در محیط‌های خودروسازی، پتروشیمی نفت و گاز، صنایع رنگ و چاپ و صنایع تولید مواد غذایی بهره ببرید.

دستکش ضد اسید ماهان:

این دستکش مناسب کار با اسید تولید ایران است. دستکش ماهان دارای وزنی ۳۰۰ گرمی خواهد بود. جنس کفی و رویه آن از لاتکس است و در برابر انواع اسید و حلال‌ها مقاومت مناسبی از خود نشان میدهد. شما می‌توانید با خرید این دستکش از آن در محیط‌های پتروشیمی، صنایع خودروسازی، صنایع نفت و گاز، باطری‌سازی و صنایع رنگ و چاپ بهره ببرید.

نکات ایمنی استفاده از دستکش مناسب کار با اسید

برای خرید دستکش مخصوص کار با اسید افراد باید توجه داشته باشند که دستکش خریداری شده به طور کامل اندازه دست کارکنان باشد. این به آن معنی است که دستکش نباید کوچکتر یا بزرگتر از دست کارکنان باشد. چرا که این مسئله می‌تواند سبب حواس‌پرتی و عدم تمرکز در افراد شود.
دستکش مناسب کار با اسید نباید پارگی داشته باشد. پارگی می‌تواند سبب برخورد اسیدهای خورنده با دست افراد شود. از این رو اگر دستکش ضد اسید شما دچار چنین حادثهای شده است، باید در کمترین زمان ممکن آن را تعویض کنید.

عکس یک خانم که لباس و دستکش ضد اسید به تن کرده است.
برای اطمینان از کارایی دستکش خود، استانداردهای آن را بررسی کنید. استانداردهای دستکش‌های ایمنی مانند تاییدیه‌هایی بر کارایی و کاربرد آنها هستند. از این رو اگر برای خرید دستکش ضد اسید مردد هستید، حتما استانداردهای آن را مورد بررسی قرار دهید.

شما می‌توانید از دستکش‌های ضد اسید در محیط‌های کاری مختلفی استفاده کنید. محیط‌هایی مانند صنایع خودروسازی، صنایع تولید مواد غذایی، صنایع رنگ و چاپ و صنایع پتروشیمی. با این حال باید بدانید که بهتر است در هر شغلی از دستکش مخصوص استفاده کرد تا افراد دچار مشکل نشوند.

مقاله پیشنهادی: شیوه ی استفاده و نگهداری از دستکش مقاوم شیمیایی

خرید بهترین دستکش ضد اسید

انتخاب بهترین دستکش ضد اسید میتواند به یکی از سخت ترین تصمیمات شما تبدیل شود. برای اینکه افراد بتوانند بهترین ابزار ایمنی خود را خریداری کنند، باید به خطرهایی که در محیط کاری آنها را تهدید خواهد کرد، واقف باشند. به بیان دیگر شما باید با در نظر داشتن خطرات محیطی به انتخاب بهترین دستکش ضد اسید بپردازید.
همچنین نکته‌ای که باید برای خرید بهترین دستکش ضد اسید در نظر داشته باشید، استاندارد دستکش‌های ضد اسید است. همانطور که بیان کردیم استانداردها مانند تاییدیه‌هایی بر کاربرد و کارایی دستکش‌ها هستند. از این رو در نظر داشتن این نکته نیز از اهمیت بسیاری برخوردار خواهد بود.

کلام آخر

افرادی که در محیط‌های اسیدی مشغول به کار هستند، قطعا از اهمیت استفاده از دستکش مناسب کار با اسید آگاه هستند. چرا که برخورد اسید با پوست دست یا اعضاء بدن میتواند سبب بروز حوادث ناگواری شود. دستکش مخصوص کار با اسید می‌تواند از بروز این چنین حوادث جلوگیری کند.
شما می‌توانید برای انتخاب بهترین دستکش ضد اسید به سایت یونکس مراجعه نمایید. چرا که یونکس دارای آرشیوی از اطلاعات درباره انواع دستکش‌ها است. این به آن معنی خواهد بود که شما می‌توانید پس از انجام بررسی‌های لازم و مقایسه محصولات، ابزار مورد نظر خود را به سادگی چند کلیک انتخاب و خریداری کنید.

 

Rate this post
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.