راهنمای انتخاب و خرید دستکش مناسب کار با مته و دستگاه تراش

- Advertisement -

مشاغلی چون تراشکاری و کار با مته از جمله شغل هایی است که در آن افراد با دستگاه های خطرناک صنعتی سر و کار دارند. خطرات محیطی فراوانی کارکنان این چنین مشاغل را تهدید میکند و از آن جایی که این کارکنان برای انجام وظیفه خود حتما باید از دست‌های خودشان استفاده نمایند، دست‌ها در معرض آسیب قرار خواهند داشت.
متخصصان این حوزه توصیه می‌کنند، کارکنان برای محافظت از سلامت فردی خود از دستکش کار با مته یا دستکش مخصوص تراشکاری بهره ببرند. دستکش مناسب برای کار با دستگاه تراش باید طوری طراحی و تولید شده باشد که از دست افراد در برابر خطرات محیطی محافظت کند.

دستکش کار با مته و دستگاه تراش چگونه باعث حفظ ایمنی کارکنان خواهد شد؟

دستکش مناسب برای کار با دستگاه تراش انواع مختلفی دارد. با تمام اینها این دستکش‌ها باید میزان مقاومت مناسبی در برابر بریدگی و اجسام نوک تیز داشته باشند. دستکش کار با مته طوری طراحی شده است که مقاومت بالایی در برابر برخورد اجسام نوک تیز داشته باشد. اما دستکش مخصوص تراشکاری باید از مقاومت بیشتری در برابر بریدگی برخوردار شود.

استفاده از دستکش در هنگام کار با مته و چکش در ایمنی افراد بسیار اهمیت دارد.
با در نظر داشتن این نکات میتوان حدس زد که این دستکش‌ها برای محافظت از دستان کارکنان باید از موادی ساخته شوند که در برابر انواع اجسام نوک تیز یا اجسامی با قابلیت برندگی مقاومت مناسبی دارند. به بیان دیگر تنها راه محافظت از افراد در مشاغلی چون کار با دستگاه تراشکاری یا مته استفاده از دستکشی خواهد بود که مستحکم است.

مقاله پیشنهادی: نکات مهم برای انتخاب دستکش ایمنی

معرفی پنج نمونه دستکش مناسب برای کار با دستگاه تراش و مته

انتخاب دستکش کار با مته یا دستکش مخصوص تراشکاری می تواند تبدیل به یکی از سخت ترین تصمیماتی شود که هر فردی در طول زندگی خود خواهد گرفت. با این حال برای ساده شدن این تصمیم در ادامه به معرفی پنج نمونه از بهترین دستکش‌های مخصوص تراشکاری و کار با مته خواهیم پرداخت.

دستکش چرمی یونکس:

همانطور که از نام این نوع دستکش کار پیدا است، جنس رویه و کفی این دستکش چرمی خواهد بود. وزن این دستکش حدود ۱۸۰ گرم است. این مدل از دستکش‌های چرمی یونکس از ساق کوتاه بهره می‌برد. نکته حائز اهمیت درباره این دستکش آن است که شما می‌توانید از آن نه تنها برای کار با دستگاه تراش یا مته استفاده کنید، بلکه می‌توانید برای جوشکاری یا لوله‌کشی نیز از آن بهره ببرید.

دستکش کف دوبل یونکس:

یکی دیگر از بهترین دستکش‌های محافظ مخصوص کار با دستگاه تراش یا مته، دستکش کف دوبل یونکس است. جنس رویه این دستکش از برزنت بوده اما در کف و نوک انگشتان این دستکش از دو لایه چرم استفاده شده است. از این رو به این دستکش، کف دوبل می‌گویند. این دستکش نیز از ساقی کوتاه بهره می‌گیرد. با این حال شما می‌توانید از این دستکش در محیط‌های کاری تراشکاری، جوشکاری و لوله‌کشی استفاده کنید.

هنگام استفاده از چکش باید از دستکش استاندارد استفاده کرد.

دستکش مهندسی condor:

این دستکش مخصوص تراشکاری یکی دیگر از دستکش‌های محبوب بازار است. جنس رویه این دستکش از برزنت خواهد بود اما در کف از چرم بهره می‌برد. وزن این دستکش حدود ۱۷۰ گرم است و افراد هنگام استفاده از آن حس آسودگی خواهند داشت. شما می‌توانید ضمن استفاده از این دستکش به عنوان دستکش مناسب تراشکاری، از آن در مشاغلی چون جوشکاری، تاسیسات یا لوله‌کشی نیز بهره ببرید.

دستکش کف دوبل promax:

این دستکش از جنس رویه‌ای برزنتی بهره می‌برد. برای تولید کفی و نوک انگشتان این دستکش از دولایه چرم استفاده شده که سبب محافظت بهتر از دست افراد خواهد شد. وزن این دستکش حدود ۱۰۰ گرم است. از این رو افراد هنگام استفاده از این دستکش دچار خستگی نخواهند شد. شما می‌توانید با خرید این دستکش از آن در مشاغلی چون جوشکاری، تراشکاری یا تاسیسات بهره ببرید.

دستکش کف دوبل stanley:

این دستکش کف دوبل از چرم به عنوان کفی بهره می‌برد اما شرکت stanley برای تولید رویه این دستکش از برزنت استفاده کرده است. نکته جالب درباره این دستکش وزن آن خواهد بود. این دستکش وزنی حدود ۲۳۵ گرمی دارد. با این حال افراد هنگام استفاده از آن دچار خستگی یا فرسودگی کاری نخواهند شد. شما با خرید این دستکش می‌توانید از آن در مشاغلی مانند تاسیسات، لوله‌کشی، تراشکاری، کار با مته یا جوشکاری بهره ببرید.

ویژگیهای دستکش مخصوص تراشکاری چیست؟

برای تولید دستکش مخصوص تراشکاری از مواد اولیه متفاوتی استفاده میشود. تفاوت این مواد سبب ایجاد تفاوت در ویژگی‌های دستکش مخصوص تراشکاری شده است. با این حال افراد باید برای خرید بهترین دستکش به این ویژگی‌ها آگاه باشند.
در مشاغلی چون تراشکاری افراد و کارکنان باید با استفاده از دریل، دستگاه تراش یا مته وظیفه خود را انجام دهند. از این رو دست‌ها در معرض تهدید خطرات فراوانی قرار خواهند گرفت. به همین دلیل افراد باید در این مشاغل از دستکش مناسب برای کار با دستگاه تراش یا دستکش مناسب کار با مته استفاده کنند. دستورالعمل محافظت از دست‌ها در این مشاغل، پوشیدن دستکش‌ها قبل از روشن کردن دستگاه‌های مختلف است.

کلاه امینی و دستکش کار استاندارد هنگام کار با مته و چکش
به بیان دیگر دستکش ها باید از ویژگی‌هایی برخوردار باشند که بتوانند از دست‌ها در برابر بریدگی محافظت کنند. دستکش‌هایی که از جنس چرم یا برزنت هستند به راحتی می‌توانند از دست‌ها محافظت نمایند با این حال اگر قصد محافظت بیشتر از دست‌های خود را دارید بهتر است از دستکش‌هایی با کف دوبل بهره ببرید.
برای تولید این مدل دستکش از دو لایه چرم در کف و نوک انگشتان استفاده میشود. با در نظر داشتن این نکته می‌توان حدس زد که احتمال آسیب پذیری دست‌ها در این قسمت کمتر خواهد شد.

مقاله پیشنهادی: مقاوم‌ترین مدل‌های دستکش کار کدام هستند؟

نکات ایمنی هنگام استفاده از مناسب کار با مته و دستگاه تراشکاری

افراد باید هنگام خرید دستکش ایمنی توجه داشته باشند که دستکش به طور کامل اندازه دست کارکنان خریداری شود. بزرگتر یا کوچکتر بودن این دستکش‌ها می‌تواند سبب بروز حوادث جبران ناپذیر شود. نکته حائز اهمیت راجع به دستکش‌ها آن است که دستکش مخصوص تراشکاری به هیچ عنوان نباید پارگی یا نخکشی داشته باشد. در صورتی که دستکش شما چنین ویژگی دارد حتما باید آن را تعویض کنید.
گیر کردن قسمتی از دستکش یا نخ به دستگاه‌های مختلف میتواند سبب بروز آسیب‌های فراوانی شود.

کلام آخر

تراشکاری یا کار با دستگاه مته از مشاغلی هستند که در آنها افراد با دستگاه‌های صنعتی خطرناکی سر و کار دارند. از این رو متخصصان این حوزه به کارکنان استفاده از دستکش مخصوص تراشکاری یا دستکش مناسب کار با مته را پیشنهاد می‌کنند. با استفاده از این دستکش‌ها افراد دیگر نگرانی بابت حفاظت از دستان خود نخواهند داشت.
توجه داشته باشید که شما می‌توانید برای خرید دستکش مناسب برای کار با دستگاه تراش به سایت یونکس مراجعه کنید. سایت یونکس دارای آرشیوی از اطلاعات درباره انواع ابزارآلات است. شما می‌توانید پس از بررسی اطلاعات و مقایسه محصولات مختلف، ابزار مورد نیاز خود را به سادگی چند کلیک انتخاب و خریداری کنید.

 

۵/۵ - (۱ امتیاز)
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.