راهنمای انتخاب و خرید کفش ایمنی عایق برق

- Advertisement -

کارکنان باید برای حفظ سلامت فردی خود از ابزارهای ایمنی مختلفی استفاده کنند. برخی از این ابزارها شامل لباس کار، کلاه ایمنی، عینک محافظ و کفش کار خواهند بود. هر یک از این ابزارها وظیفه محافظت قسمت مهمی از اعضاء بدن را دارند. با این حال پاها بیشتر از دیگر اعضاء بدن در معرض تهدید هستند. از این رو افراد باید قبل از شروع کار خود کفش کار مناسب خود را خریداری کنند.
کفش ایمنی عایق برق یکی از مهم‌ترین ابزارهای ایمنی است. افرادی که در محیط کاری خود با جریان‌های مختلف الکتریکی سر و کار دارند حتما باید از این نوع کفش ایمنی استفاده کنند. در ادامه به بررسی مشخصات کفش ایمنی برق خواهیم پرداخت و نکاتی را برای انتخاب بهترین کفش ایمنی عایق برق بیان خواهیم کرد.

چرا باید از کفش ایمنی عایق برق استفاده کنیم؟

همانطور که بیان کردیم پاها در خط مقدم مواجه با انواع تهدیدات و خطرهای محیط کاری قرار دارند. با توجه به این نکته میدانیم که احتمال بروز مشکل برای این اعضاء بدن بسیار است. توصیه میشود افرادی برای اینکه از حوادث ناگوار جلوگیری کنند از کفش ایمنی بهره ببرند.
افرادی که در محیط کاری خود با جریان‌های الکتریکی سر و کار دارند، ممکن است در معرض برق گرفتگی قرار گیرند. برای درک بهتر این مسئله فرض کنید فردی که در این چنین محیطی مشغول به کار است، در محیط کاری خود احتمال دارد از طریق ابزارهای مختلف، سیم‌ها یا در حین اجرای پروژه‌ها دچار برق گرفتگی شود. اما چگونه باید از این اتفاق جلوگیری کند؟

استفاده از کفش ایمنی عابق برق بسیار در ایمنی افراد اهمیت دارد.
برای جلوگیری از این اتفاق کافی است فرد جانب احتیاط را رعایت کند، یعنی از دستکش‌های عایق برق در کنار کفش ایمنی مناسب برق استفاده نماید. در این صورت خطری از طرف ابزارها و سیم‌ها فرد را تهدید نخواهد کرد.

مقاله پیشنهادی: نکات مهم در انتخاب کفش ایمنی

مشخصات کفش ایمنی برق

برای تولید کفش ایمنی مناسب برق از مواد مختلفی بهره گرفته میشود. این مواد سبب ایجاد ویژگی‌های منحصر به فردی در کفش‌ها خواهد شد. با این حال کفش مناسب برق باید طوری طراحی شود که به طور کامل در برابر جریان الکتریکی مقاوم باشد. با در نظر گرفتن این نکته می‌توان حدس زد که در تولید این مدل کفش ایمنی از هیچ‌گونه موادی که رسانا جریان الکتریکی باشد استفاده نشده است.
اگر بخواهیم کمی جزئی‌تر به بررسی این موضوع بپردازیم باید بدانیم که برای تولید این کفش معمولاً از چرم استفاده خواهد شد. چرم ویژگی‌های مهمی دارد که سبب خواهد شد، مناسب استفاده در کفش ایمنی عایق برق باشد. یکی از مهم‌ترین این ویژگی‌ها عایق بودن در برابر جریان الکتریکی است. از طرفی دیگر چرم مقاومت مناسبی در برابر حرارت دارد و عمر مفید بیشتری نسبت به مواد پلاستیکی خواهد داشت.
در کفش ایمنی مناسب برق از زیرهای با جنس pu بهره خواهند برد. Pu در برابر جریان برق مقاوم است. از دیدگاهی دیگر Pu سبب ایجاد حس آسودگی در پا افراد خواهد شد. با در نظر داشتن این نکته کارکنان خستگی کمتری را در طول ساعات کاری حس می‌کنند.

اجزا تشکیل دهنده کفش عایق برق

کفش عایق برق در دسته‌بندی کفش‌های ایمنی کار قرار خواهند گرفت. از این رو باید استانداردهای مهمی را رعایت کند. این کفش‌ها از زیره، رویه، زیره داخلی، بندها و آستر داخلی تشکیل میشوند. نکته حائز اهمیت که باید به آن توجه بسیاری داشته باشیم آن است که در تولید قسمت‌های مختلف کفش عایق برق نباید از هیچگونه مواد رسانا الکتریسیته استفاده شود.

نمونه‌هایی از بهترین کفش‌های ایمنی عایق برق

بهترین کفش‌های ایمنی باید ویژگی‌ها و استانداردهای فراوانی داشته باشند. با آگاهی راجع به این ویژگی و استانداردها انتخاب کفش ایمنی برای شما راحت‌تر خواهد بود. از این رو در ادامه برای آسودگی خاطر شما به معرفی و بررسی بهترین برندهای تولیدی کفش ایمنی عایق برق خواهیم پرداخت.

برندهای ایرانی

کفش پای آرا:

ین برند یکی از قدیمی‌ترین تولید کنندگان کفش ایمنی با ۶۰ سال سابقه است. این شرکت تبریزی نشان استاندارد ملی دارد و همواره سعی میکند کیفیت کفش‌های ایمنی خود را افزایش دهد. نکته حائز اهمیت درباره پای آرا صادرات تولیدات این شرکت است.

کفش کاوه:

کفش کاوه یکی دیگر از شرکت‌های تبریزی است که به عنوان یکی از برترین برندهای تولید کفش ایمنی شناخته می‌شود. این شرکت با استفاده از بروزترین تجهیزات و مرغوب‌ترین مواد اولیه سعی بر تولید بهترین کفش‌های ایمنی بازار را دارد. نکته حائز اهمیت درباره شرکت کاوه آن است که برند کاوه تولیدات خود را با ضمانت نامه ۱۲ ماهه عرضه می‌کند.

کفش پای افزار:

کفش‌های برند پای افزار در بازار ایران محبوبیت فراوانی دارند و فروش خوبی را نیز تجربه می‌کنند. تولیدات این شرکت از استانداردهای جهانی پیروی خواهند کرد. این شرکت نیز با استفاده از بروزترین تجهیزات و مرغوب‌ترین مواد اولیه سعی بر تولید بهترین کفش‌های ایمنی بازار را دارد.

‌کفش یحیی:

کفش یحیی یکی از جوانترین شرکت‌های تولید کفش در بازار ایران است. اما با این حال تولیدات این شرکت توان رقابت با تولیدات شرکت های با سابقه و پر فروش بازار ایران را دارد. این برند برای تصاحب بازار ایران از مواد اولیه‌ای مناسب بهره می‌گیرد.

یک کفش ایمنی عایق برق باید استانداردهای لازم را داشته باشد.

کفش ارک:

یکی دیگر از با سابقه ترین برندهای ایرانی که تولیداتی با کیفیت زبان‌زد دارد کفش ارک است. این برند با سابقه‌ای ۵۶ ساله با استفاده از بهترین مواد اولیه و بروزترین ابزارها، کفش های ایمنی استانداردی را تولید و روانه بازار ایران میکند.

برند خارجی

کفش کاترپیلار:

احتمالا نام کاترپیلار یا لوگو این برند که به شکل cat است، برای شما آشنا خواهد بود. چرا که این برند یکی از بزرگ‌ترین برندهای تولید کننده کفش ایمنی در جهان است. محصولات این شرکت در ایران نیز محبوبیت فراوانی دارد. از پوتین‌های این شرکت گرفته تا کفش‌های ایمنی. کفش ایمنی مناسب برق این شرکت نیز یکی از بهترین کفش‌های ایمنی در بازار است.

‌‌کفش سیفتی جاگر:

این برند سابقه‌ای ۵۰ ساله در تولید کفش‌های ایمنی دارد. برند سیفتی جاگر با استفاده از بروزترین تجهیزات اقدام به تولید کفش ایمنی میکند.

کفش ردوینگ:

ردوینگ در سال ۱۹۰۵ در آمریکا تأسیس شد. با در نظر داشتن این موضوع می‌توان گفت که این شرکت یکی از قدیمی‌ترین تولید کنندگان کفش ایمنی است. جالب‌ترین ویژگی این شرکت آن خواهد بود که این شرکت تولید کننده اصلی کفش‌های سربازان آمریکایی در جنگ جهانی اول و دوم بوده است.

مقاله پیشنهادی: راهنمای انتخاب و خرید کفش کار مهندسی

در انتخاب و خرید کفش ایمنی مناسب برق باید به چه نکاتی توجه کنیم؟

انتخاب بهترین کفش ایمنی عایق برق می‌تواند تبدیل به یکی از سخت‌ترین تصمیماتی شود که هر فرد در طول زندگی خود می‌گیرد. با این حال اگر شما هم جزو افرادی هستید که نسبت به نحوه کار خود و نیازهای آن اطلاع کافی دارند، نیازی به نگرانی نیست شما می‌توانید به راحتی کفش ایمنی مناسب برق خود را خریداری کنید.
قبل از خرید کفش ایمنی عایق برق باید توجه داشته باشید که سایز و اندازه کفش کاملا اندازه پا شما باشد، چرا که اگر کفشی را خریداری کنید که فیت پا شما نباشد، دچار خستگی و فرسودگی در طول ساعات کاری خواهید شد. نکته دیگری که باید به آن توجه داشته باشید جنس مواد اولیه کفش است. کفش شما باید به طور کامل عایق برق باشد. از این رو باید توجه فراوانی به جنس کفش ایمنی داشته باشید.

در هنگام خرید کفش ایمنی عایق برق باید به نکات ایمنی توجه داشته باشیم.
مهم‌ترین نکته‌ای که باید قبل از خرید کفش بدانیم آن است که کفش ایمنی باید با در نظر گرفتن خطرات و تهدیدات محیط کاری تهیه شود. با انجام این کار شما می‌توانید به راحتی کفش مناسب خود را انتخاب و خریداری کنید.

کلام آخر

پاها در خط مقدم مواجه با تهدیدات و خطرات محیط کاری هستند. اگر شما هم در محیط کاری خود با جریان‌های مختلف الکتریکی سر و کار دارید، باید از کفش ایمنی مناسب برق استفاده کنید. مشخصات کفش ایمنی برق باید طوری باشد که این کفش در برابر جریان و شوک الکتریکی مقاوم شود.
همچنین برای خرید بهترین کفش ایمنی عایق برق شما می‌توانید به سایت یونکس مراجعه کنید. یونکس دارای آرشیوی عظیم از اطلاعات راجع به ابزارهای ایمنی از جمله کفش ایمنی است. شما می‌توانید پس از بررسی و مقایسه ابزارها، محصول مورد نظر خود را به سادگی چند کلیک انتخاب و خریداری کنید.

 

Rate this post
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.