جدول سایز بندی لباس کار مردانه

- Advertisement -

لباس کار نوعی وسیله محافظتی برای کارکنان و کارگران به‌ شمار می‌ رود. بنابراین در موارد مختلف از استاندارد هایی برخوردار است. این ویژگی‌ های استاندارد می‌ تواند جنس لباس کار، سایز بندی لباس کار، رنگ لباس کار و مواردی از این دست باشد.

در ادامه این مقاله تلاش می‌ کنیم سایز بندی استاندارد لباس کار را به طور کامل شرح دهیم. در ضمن شما می‌ توانید به سادگی و با مراجعه به سایت یونکس، انواع لباس کار استاندارد در سایز های مختلف را خریداری کنید. یونکس فروشگاه بزرگ انواع لباس کار و دیگر ابزارهای ایمنی است. برای مشاهده جدول سایز بندی لباس کار مردانه مقاله را تا انتها دنبال کنید.

دو فرم متداول لباس کار

ساده‌ ترین نوع لباس کار دارای بلوز و شلوار یا کاپشن و شلوار یعنی در فرم دو تکه تولید می‌ شود. جنس به کار رفته در لباس کارها معمولا از الیاف طبیعی مانند پنبه یا پلی استر پنبه است. اما گاهی نیز در برخی تولیدات از ترکیب الیاف طبیعی و مصنوعی، توامان استفاده می‌ شود.

مهمترین نکات استاندارد لباس کار

در کنار سایز بندی لباس ‌کار مردانه که در ادامه جدول آن را ارائه خواهیم کرد، چند نکته بسیار مهم در مورد استانداردهای لباس کار وجود دارد که به آنها اشاره می‌ کنیم:

استفاده از کمربند ایمنی یا هارنس در لباس کار برای کارکنانی که در ارتفاع فعالیت می‌ کنند، ضروری است. بررسی مدون و روزانه اتصالات و سایز لباس‌ کار مردانه در این نوع مشاغل بسیار حائز اهمیت خواهد بود.

  • استفاده از پیش بند چرمی روی لباس کار برای جوشکار ها یک اصل اساسی است.
  • استفاده از پیش‌ بند سربی که پایینتر از کمر و روی لباس کار مردانه قرار می‌ گیرد برای جلوگیری از آسیب احتمالی به سیستم تناسلی از اهمیت زیادی برخوردار است.
  • سایز بندی استاندارد لباس کار باید لزوما رعایت شود، زیرا اندازه و فرم لباس کار در حین عملیات‌ های کاری در کیفیت و امنیت کار افراد بسیار مهم و اثرگذار است.
  • لباس کار افراد به هیچ عنوان نباید در قسمت‌ هایی دچار پارگی باشد و همچنین استفاده از زیورآلات و ساعت و… نیز ممنوع است.
  • لباس کار کارکنان باید هر شش ماه یک‌ بار دست‌ کم تعویض شود.
  • جنس استفاده شده در پارچه لباس کار مردانه باید منطق بر نوع فعالیت آنها انتخاب شده باشد.

 سایز بندی لباس کار مردانه

نحوه اندازه‌ گیری سایز بندی لباس کار مردانه

به طور کلی برای سایز بندی لباس کار مردانه، اندازه‌ گیری به صورت زیر انجام می‌ شود. سه شاخصه در فرآیند اندازه‌ گیری لباس کار مردانه وجود دارد که به آنها اشاره می‌ کنیم:

دور سینه

برای اندازه‌ گیری دور سینه نوار متر را در برجسته‌ ترین بخش سینه قرار می‌ دهند. و با فاصله چهار انگشت از بدن اندازه‌ گیری صورت می‌ پذیرد.

دور کمر

چنانچه گودی دور کمر مشخص نباشد، فرد را به پهلو خم می‌ کنند، و خطی که در این حالت روی کمر او می‌ افتد را اندازه دور کمر او محسوب می‌ کنند.

مقاله پیشنهادی: برای تولید لباس کار باید به چه نکاتی توجه کرد؟”

دور باسن

نوار متر را روی برجسته‌ ترین قسمت باسن قرار می‌ دهند و کمی آزادانه‌ تر این بخش را اندازه‌ گیری می‌ کنند.

جدول سایز بندی لباس کار مردانه

انواع سایز بندی استاندارد لباس کار مردانه

جدول سایز بندی لباس کار مردانه از استانداردهای مختلفی در جهان برخوردار است. در کشور ما سه سیستم امریکایی، انگلیسی و اروپایی استانداردهای متداول سایز بندی لباس کار مردانه هستند. در جدول زیر این استانداردها را مشاهده می‌ کنید.

ایران و اروپا ۳۴ ۳۶ ۳۸ ۴۰ ۴۲ ۴۴ ۴۶
امریکا ۰ ۲ ۴ ۶ ۸ ۱۰ ۱۲
انگلیس ۴ ۶ ۸ ۱۰ ۱۲ ۱۴ ۱۶
سایز معمولی xxs xs s m L XL ۲XL

 سخن آخر

همانطور که گفته شد در این مطلب سعی کردیم نحوه سایز بندی لباس کار مردانه، فرم های مختلف لباس کار و انواع سایز بندی استاندارد لباس کار را مورد بحث و بررسی قرار دهیم. امیدواریم از این مطلب لذت برده باشید.

چنانچه قصد خرید لباس کار یا تجهیزات ایمنی مورد نیاز محل کار و شغل خود را دارید. می توانید به فروشگاه اینترنتی یونکس مراجعه کنید.

۵/۵ - (۲ امتیاز)
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.