نحوه تمیز کردن پوتین نظامی

- Advertisement -

نحوه شستن پوتین نظامی تاثیر مهمی بر طول عمر پوتین ­‌ها خواهد گذاشت. از این رو تمیز کردن پوتین نظامی باید بر اساس اصول خاصی صورت بگیرد. برای این کار می ­‌توان از انواع مواد تمیز کننده پوتین‌ ­ها استفاده کرد، با این حال باید دقت داشت که مواد شوینده به بافت پوتین آسیبی نرساند.

نکته حائز اهمیت درباره تمیز کردن پوتین سربازی آن است که این کار یکی از وظایف سربازان خواهد بود. پس بهتر است که اطلاعات کاملی از نحوه انجام این کار داشته باشند. شما می‌ ­توانید برای مطالعه بیشتر درباره انواع پوتین‌ ­و لباس نظامی به سایت یونکس مراجعه کنید و پس از انجام بررسی ­‌های لازم محصول مورد نظر خود را به راحتی با چند کلیک انتخاب و خریداری نمایید.

تمیز کردن پوتین نظامی سربازی

برای تولید پوتین ­‌های سربازی از ترکیب چرم طبیعی و چرم تقویت شده استفاده می ­‌شود. در برخی از این پوتین ­‌ها از الیاف طبیعی نیز استفاده می‌­کنند که سبب گردش بهتر هوا در کفش خواهد شد. نکته مهم و حائز اهمیت درباره پوتین‌­ های نظامی سربازی آن است که این پوتین‌­ ها در برابر نفوذ آب مقاوم هستند.

با این حال برخی از پوتین­‌ هایی که به سربازان تحویل داده می ­‌شود، دارای جنس خشکی هستند و حتی با مراقبت ­‌های فراوان نیز دچار شکستگی خواهند شد. در هر صورت تمیز کردن پوتین نظامی سربازی یکی از وظایف سربازان است. از این رو بهتر خواهد با روش درست شستن این پوتین ­‌ها آشنا شویم. برای تمیز کردن پوتین نظامی سربازی باید چند مرحله مهم را پشت سر بگذارید.

در مرحله اول بهتر خواهد بود به طور کامل گرد و غبار موجود روی پوتین را با برس پاک کنید تا جایی که اثری از آن­ها روی پوتین باقی نماند. در این مرحله باید دقت داشته باشید که استفاده از برس سبب از بین رفتن بافت پوتین نشود.

در مرحله دوم باید پوتین خود را پارچه‌ ه­ای مرطوب تمیز کنید تا آلودگی به طور کامل از بین برود. بعد از انجام این کار با استفاده از پارچه ­ای نخی و خشک شروع به واکس زدن پوتین کنید. این کار باید به طور حرکات دایره ­ای باشد.

نحوه تمیز کردن پوتین نظامی

بعد از گذشت ده تا بیست دقیقه، با استفاده از پارچه‌ ه­ای سعی کنید واکس‌­ های اضافی روی پوتین را از بین ببرید. بعد از این کار باید بار دیگر و با پارچه‌ ه­ای مرطوب و آغشته به واکس، شروع به انجام حرکات دایره ­ای روی پوتین نظامی سربازی کنید. این کار را تا جایی ادامه دهید تا به طور کامل پوتین آغشته به واکس شود.

 مراحل تمیز کردن پوتین نظامی

از آن جایی که جنس پوتین­‌ های نظامی معمولی با پوتین سربازی یا کفش کار اداری تفاوت دارد، نحوه شستن پوتین نظامی با نحوه تمیز کردن پوتین نظامی سربازی نیز متفاوت خواهد بود. در ادامه به بررسی مراحل تمیز کردن پوتین نظامی خواهیم پرداخت.

در اولین قدم باید خاک، گل و آلودگی ­‌های موجود روی پوتین از بین برود. برای این کار بهتر است از پارچه یا برسی نرم استفاده کنید.

در مرحله دوم می‌ ­توانید با استفاده از گوش پاک کن، آلودگی­‌ های موجود میان ترک­های پوتین را تمیز کنید. بعد از این کار با استفاده از پارچه­‌ های مرطوب شروع به تمیز کردن پوتین خواهید کرد که این کار سبب از بین رفتن کامل آلودگی از روی پوتین و مرطوب شدن آن می­‌ شود.

 تمیز کردن پوتین نظامی گلی

شما می‌ ­توانید با استفاده از آغشته کردن پارچه‌ ه­ای نرم با سرکه سفید، سعی بر پاک کردن لکه‌­ های موجود روی پوتین کنید.

بعد از انجام این مراحل بهتر است با استفاده از اسپری کردن سیلیکون روی پوتین کار را به اتمام برسانید.

مقاله پیشنهادی: برای خرید پوتین نظامی باید چه نکاتی را بدانیم؟”

نکته مهم که باید درباره تمیز کردن پوتین نظامی بدانید آن است که به هیچ عنوان این پوتین­‌ ها را با استفاده از ماشین لباسشویی تمیز نکنید، این کار سبب آسیب دیدن بافت این پوتین­‌ ها خواهد شد

انواع مواد تمیز کننده پوتین

برای تمیز کردن پوتین نظامی معمولی و پوتین نظامی سربازی نیاز به استفاده از انواع مواد تمیز کننده شیمیایی نیست. بلکه شما می‌ ­توانید با استفاده از موادی که در موارد بالا نامبرده شد مانند سرکه، واکس و اسپری سیلیکونی به راحتی پوتین خود را تمیز و براق کنید.

نحوه تمیز کردن پوتین با واکس

کلام نهایی

تمیز کردن پوتین نظامی سربازی، کاری طاقت فرسا است که انجام آن به عهده سربازان خواهد بود. از این رو سربازان باید به خوبی نحوه شستن پوتین نظامی و انواع مواد تمیز کننده پوتین را بشناسند. همچنین باید بدانیم برای تمیز کردن پوتین نظامی نیاز چندانی به مواد شوینده شیمیایی نخواهید داشت و می ­‌توانید با استفاده از سرکه سفید به راحتی پوتین خود را تمیز کنید.

شما می‌ ­توانید با مراجعه به سایت یونکس و پس از انجام بررسی لازم، محصول مورد نظر خود را انتخاب و آن را از یونکس خریداری نمایید.

۵/۵ - (۳ امتیاز)
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.